מה חדש?

דיאליזה בעידן העשור השני של המאה ה-21 |23/11/2014

האם דמיינתם לעשות דיאליזה בבית עם מכונה ששוקלת לא יותר ממחשב נייד וביחד עם המשפחה להפליג לשייט בספינת תענוגים? האם חשבתם שתוכלו לעשות דיאליזה כאשר כל המידע הרפואי והתוכנית הטיפולית שלך נמצאים על "כפות ידך", להשתחרר ממועקות נפשיות, להגביר את … קראו עוד >>

יש לך זכות לבחור את מכון הדיאליזה שלך |23/11/2014

  טיפול בדיאליזה כלול בסל הבריאות, יש לך הזכות המלאה לבחור את מכון הדיאליזה המועדף עליך מבין מכוני הדיאליזה הנמצאים באזור מגוריך, וכלולים בהסדר נותני שירות של הקופה שלך. איך אדע איזה מכונים נמצאים באזור המגורים שלי? לחצו בלינק המצורף- … קראו עוד >>

חדש לקראת הפסח חוברת הדרכה לתזונה נכונה |09/04/2014

בפסח, כמו בכל ימות השנה, חשוב מאוד לסובלים ממחלות כליה לשמור על רמת זרחן תקינה בדם. בהיות פסח חג ארוך ועתיר ארוחות, האתגר קשה שבעתיים. איך שומרים על רמה תקינה של זרחן בדם? בואו לקרוא על כך בחוברת מיוחדת שהופקה … קראו עוד >>

הצטרפות לרשימת התפוצה

להצטרפות, אנא מלאו את הפרטים הבאים:

יש לך זכות לבחור את מכון הדיאליזה שלך

 

טיפול בדיאליזה כלול בסל הבריאות, יש לך הזכות המלאה לבחור את מכון הדיאליזה המועדף עליך מבין מכוני הדיאליזה הנמצאים באזור מגוריך, וכלולים בהסדר נותני שירות של הקופה שלך.

איך אדע איזה מכונים נמצאים באזור המגורים שלי?

לחצו בלינק המצורף- רשימת מכוני טיפול- אתר משרד הבריאות – יש לבחור טיפול יום דיאליזה בקהילה לקבלת רשימה מלאה ומפורטת של כל מכוני הדיאליזה הפועלים בישראל. חשוב לדעת שבנוסף  למכוני דיאליזה הפועלים בתוך בתי החולים יש לך אפשרות לבחור בטיפול במסגרת מכוני דיאליזה בקהילה.

איך אדע אלו מכוני דיאליזה כלולים בהסדר של הקופה?

כל קופות החולים מחויבות לפרסם את רשימת מכוני הדיאליזה הכלולים בהסדר שלה. הפרסום צריך להופיע באתר האינטרנט של הקופה, בספר הקופה ובמרפאות הקופה. מותר לך לדרוש הרשימה בסניף קופת החולים שלך. במידה ונתקלת בבעיה חשוב שתעדכן אותנו.

מה ניתן לעשות אם קופת החולים מסרבת לתת לי טופס 17 למכון דיאליזה מסוים?

אנחנו כאן כדי לעזור, בכל מקרה בו הקופה מסרבת לתת לך הפנייה לטיפול מומלץ לצור קשר עם העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות.

האם לקופה מותר להעביר אותי למכון אחר בנימוק שהיא הפסיקה לעבוד עם אותו מכון?

שמירה על רצף טיפולי היא אחד מהעקרונות החשובים ביותר להצלחת טיפול בדיאליזה. ניסיון של הקופה להעביר מטופל בניגוד לרצונו למכון אחר מהווה פגיעה ברצף הטיפול ומנוגד לחוק. על הקופה מוטלת חובת שמירה על רצף טיפולי דיאליזה, לרבות חידוש הטיפול בדיאליזה לאחר הפסקה שאינה עולה על שנה ולמעט  טיפול דיאליזה שבוצע באשפוז.  בכל מקרה בו הקופה מנסה לגרום לך לעבור מכון בניגוד לרצונך מומלץ לפנות לעמותה לקבלת עזרה.

בכל שאלה או בעיה הנוגעת לאישורי טופס 17 להתחלת טיפול או המשך טיפול במכון הדיאליזה יש לפנות אל:   

דבורה קרמר, רכזת פניות מטופלים בעמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות,

050-8989398, דואר אלקטרוני- dvora1962@gmail.com